Zanim zdecydujesz w ten sposób zainwestować w siebie swoje ciężko zarobione pieniądze, warto sprawdzić kilka rzeczy, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.
Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich. Gdyby pojawiły się inne nurtujące Cię pytania, chętnie na nie odpowiem.
Oto najważniejsze pytania o Coaching Prowokatywny, oraz Mistrzowską Szkołę Coachingu Prowokatywnego™:
1. Co to u czorta jest Coaching Prowokatywny?
Coaching prowokatywny powstał jako rozwinięcie Terapii Prowokatywnej stworzonej przez Franka Farrelly’ego mniej więcej pół wieku temu. Dzięki obserwowaniu i modelowaniu genialnej pracę Franka dzisiaj dysponujemy sposobem nauczenia się tego rewolucyjnego rodzaju pracy.
Najkrócej mówiąc: w Coachingu Prowokatywnym coach odgrywa rolę adwokata diabła i zachwyca się tym, co klient chciałby ze swojego życia, działania, nawyków itp. usunąć, a zdecydowanie odradza to, co klient chciałby w to miejsce wprowadzić, co chciałby osiągnąć.
Wszelka zmiana, rozwój, osiągnięcia odbywają się niejako „wbrew” coachowi. Tym samym to klient jest autorem wszelkich sukcesów, osiągnięć i zmian. W Coachingu Prowokatywnym obowiązują wszystkie fundamentalne zasady coachingu z uwzględnieniem faktu, że coachowi wolno zachowywać się nieco inaczej niż coachowi „klasycznemu”. Stawia to przed coachem prowokatywnym wyższe wymagania niż przed „klasycznym”, i jednocześnie zabezpiecza go przed wypaleniem, daje więcej radości z pracy, większą energię interakcji w trakcie coachingu, a dodatkowo znacznie zwiększa skuteczność pracy.
2. Dlaczego mam uczestniczyć w zajęciach?
Żadnego coachingu nie można nauczyć się tylko z książek czy nagrań. Aby robić to dobrze, trzeba praktyki, i to całkiem sporo. A praktykę można zdobyć tylko we właściwym miejscu, z życzliwymi współćwiczącymi, pod okiem doświadczonego trenera, który stawia wyzwania oraz służy wsparciem, życzliwymi konkretnymi informacjami zwrotnymi, inspiracją.
3. Kilkanaście dni na Mistrzowską Szkołę Coachingu Prowokatywnego? A nie wystarczy obejrzeć video?
Oglądanie video, słuchanie nagrań audio, czytanie książek nie wystarczy, bo to, co najważniejsze, dzieje się poza kadrem i wymaga pełnej obecności. Książki pomogą zdobyć nieco informacji o założeniach i „fabule” pracy prowokatywnej, ale naprawdę użyteczne będzie to dopiero wtedy, kiedy przećwiczysz podstawowe techniki, wypracujesz postawę i nauczysz się wywoływać w sobie, i utrzymywać, właściwy stan. Ćwiczenia wykonywane regularnie i wprowadzane w prawdziwe życie pomiędzy zajęciami Szkoły pozwolą wyrobić sobie nowe nawyki. Podczas zajęć Szkoły różnorodność interakcji z bardzo różniącymi się osobami daje okazję zwiększenia elastyczności w kontaktach z osobami o różnych typach osobowości, metaprogramach, przećwiczenia odporności na ich różnorodne reakcje, aż nowe umiejętności staną się twoją drugą naturą. Nie mówiąc już o przyjaźniach, jakie się zawiążą podczas warsztatów…
Ponadto Szkoła obejmuje zajęcia z Brianem Kaplanem, przyjacielem Franka Farrelly’ego, twórcą własnych autorskich narzędzi prowokatywnych, a także najważniejsze narzędzia i pojęcia Komunikacji Transformującej™, które nadają porządek pracy coacha, nie tylko prowokatywnego, i są wręcz niezbędne w pracy zwłaszcza w środowisku biznesowym.
4. Czego takiego się nauczę, co będzie warte uczestniczenia w warsztacie?
Nauczysz się wywoływać w sobie i utrzymywać stan wewnętrzny niezbędny coachowi prowokatywnemu, rozpoznawać i podważać wzorce, według których klient buduje swoje problemy, wykorzystywać humor do szybkiego budowania głębokiego kontaktu z klientem. Poznasz w działaniu podstawowe założenia coachingu prowokatywnego i najważniejsze techniki prowokatywne. Ćwicząc pod opieką trenera zyskasz podstawowe umiejętności prowokatywne, będziesz mógł od razu wcielać je w życie i wykorzystywać w komunikacji w pracy, w domu i wśród osób dalszych i bardzo bliskich. W ramach pełnego kursu Komunikacji Transformującej™ zyskasz umiejętności natychmiastowego budowania głębokiego kontaktu oraz rozpoznawania, których umiejętności użyć w danej sytuacji społecznej (szczególnie w środowisku biznesowym) do rozwiązywania konfliktów i mediacji w konfliktach włącznie, a także zyskasz te umiejętności.
5. Dlaczego właśnie ta Szkoła?
Moje doświadczenie obejmuje nie tylko lata pracy jako coacha. Sprowadzając do Polski Terapię i Coaching Prowokatywny w najlepszym wydaniu samego Franka Farrelly’ego stworzyłem wielu osobom okazję obcowania z Frankiem i sam spędziłem z nim setki godzin na przyjacielskich pogawędkach, dyskutowaniu istotnych spraw, przekomarzaniu się, interwencjach. Nasiąkłem kontaktem z Frankiem w pracy i poza nią, przetworzyłem i przefiltrowałem przez własne doświadczenia życiowe, coacha i po prostu człowieka, mocno zainteresowanego drugim człowiekiem i jego dobrostanem. Masz zatem okazję zaczerpnąć Coachingu Prowokatywnego z najczystszego źródła – od bezpośredniego ucznia i przyjaciela twórcy metody – Franka Farrelly’ego. Uczestniczenie w tych warsztatach jest świetną inwestycją Twojego czasu i energii i da Ci najwyższy zwrot z inwestycji.
6. Kto jeszcze bierze udział w tych warsztatach?
Szefowie zespołów i firm, których zadaniem jest motywowanie i inspirowanie ludzi. Menedżerowie zarządzający zespołami, które muszą być sprawne, zmotywowane i pracować w świetnej atmosferze. Terapeuci, coachowie, rodzice którzy chcą wspierać swoich klientów i swoje dzieci w znacznie efektywniejszy i trwalszy sposób niż dotychczas, nauczyciele wspierający samodzielność swoich uczniów, Osoby zadowolone ze swojej kariery, które pragną zmienić jej bieg, a także wszyscy, którzy chcą, by w ich życiu zagościł humor, i by łatwiej im było mierzyć się skutecznie z większymi niż dotąd wyzwaniami…
7. No to jaka jest inwestycja, kiedy i gdzie?
Terminy zajęć, informacje o miejscach i cenach znajdziesz na prowo.pl/coaching-prowokatywny-szkolenie.
Do zobaczenia!
Tomasz
P.S. Coaching Prowokatywny nie jest dla każdego!
Jeżeli masz wątpliwości lub wolisz nie podejmować nowych wyzwań – zadzwoń do mnie zanim się zgłosisz!
tel. 502 314 078